Babalık testleri son dönemlerde tıbbın da gelişmesi sayesinde, oldukça kısa dönemler içerisinde belli olabilecek olan sonuçlardır. Özellikle de bu testler hastanemiz içerisinde yaklaşık olarak 5 ya da 7 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Babalık testlerinin genel olarak DNA örnekleri ile birlikte yapılabildiği de söylenmelidir.

Bu testler için genel olarak kan örnekleri alınsa da, hem babadan hem de çocuktan saç ya da mukoza örneği de alınabilecektir. Alınan örneklerin mikroskobik ortamlarda iyi bir şekilde incelenmesi sağlanmalıdır. Bu araştırmalar için de, kişilerin örneklerini steril bir şekilde vermeleri gerecektir. Hastanemizde yer alan steril ortamlar sayesinde de, kişilerin DNA örneklerini vermeleri oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Babalık testleri anne karnında da yapılabilecek olan test türlerinden birisi olarak görülmektedir. Bu testlerde, anne karnında olan bebeğin en az 5 haftalık olması gerekmektedir. Bu sayede daha erken sonuçlar alınabilecektir. Ayrıca bebeğin 1 günlük olduğu dönem içerisinde de babalık testleri uygulanabilmektedir. Yapılacak olan tüm testlerde, kan ya da farklı bir özellik alınmak zorundadır. Hastanemiz içerisinde yer alan işinde uzman olan doktorlarımız tarafından da bu sonuçlar incelenebilmektedir. İncelemelerin en hızlı ve en kaliteli şekilde yapılmaları sayesinde de, kişilerin en net şekilde sonuç almaları mümkün hale gelecektir. Hastanemizden randevu alınarak işlemler elde edilebilmektedir.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir