?

Babalık testleri son dönemlerde anne karnında olan bebekler için de yapılabilmektedir. Anne karnında olan bebek için yapılacak olan testler de annenin babanın ve anne karnındaki bebeğin kan örneklerinin alınması gerekmektedir. Alınabilecek olan örnekler sayesinde kişilerin genetik açıdan yakın olup olmadıkları da ortaya koyulur.

Anne karnında yapılacak olan babalık tesislerinde bebeğin en az 5 haftalık olması gerekmektedir. 5 haftalık sürecini tamamlamış olan bebeklerde kolay bir şekilde babalık testleri gerçekleştirilebilecektir. Anne karnında olan bebek için yapılabilecek olan babalık tesislerinde bebeğe hiçbir şekilde zarar verilmez.

Yalnızca anne karnında olan bebekten kan örneği alınır ve uzman doktorlarımız sayesinde de kan örnekleri inceleme gösterir. Yapmış olduğumuz tüm tesislerin % 99. 99 oranında net bilgiler içerdiği söylenmelidir. Buna göre de bu bilgilerin istenirse mahkeme gibi ortamlarda kullanım sağlayabileceği söylenebilir.

Bunun yanı sıra hastanemiz tarafından annelik ve kardeşlik testleri de yapılabilecektir. Bu testlerde de kan örneklerinin alınması gerekir. Alınabilecek olan kan örnekleri sayesinde kişilerin DNA yapıları ortaya koyulmaktadır. DNA yapılarının da genetik açıdan benzerlik içerisinde olabilmesi için çocukta yer alan DNA yapısının hem anneden hem babadan geçmiş olması gerekmektedir. Bu sayede kişilerin genetik açıdan yakınlık içerisinde oldukları da, test sonuçlarında açık bir şekilde belirtilebilecektir.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir