WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Whatsapp Destek!

?

İşte durum: Bir adamın yaptığı bir babalık testi var. Kadının yakın aile üyeleriyle “ilişkileri” olduğunu biliyor, ancak babası olduğunu iddia ediyor. Babalık testi% 98 geri döndü ANCAK paternal allel eşleşmediğini ve bunun babanın yakın bir aile üyesine bağlı olabileceğini söyledi.

Paternal alel uyuşmazsa, hata ya da genetik mutasyonlar olduğu varsayılırsa, bu babanın kendisi OLMADIĞI ve büyük olasılıkla diğer aile üyelerinden biri olduğu anlamına gelmez mi?

Daha kesin olabilecek bir test var mı? Çocuk desteği buna bağlı olarak, biz de CERTAIN olmak istiyoruz.

Harika soru.

Babalık testi, DNA’nın belirli bölgelerini, bir birinden diğerine değişen bölgeleri, fakat aynı zamanda bireyin ebeveynlerinden miras alan bölgeleri karşılaştırmayı içerir.

Test edilen genetik bölgelerin birçoğu uyuşmazsa, bir çocuğun genetik babası olarak EXCLUDE mümkündür. Testi yapan şirket ile iletişime geçmek ve özellikle genetik baba olmaktan EXCLUDED olup olmadığını onlara sormak isteyebilirsiniz.

Ancak, bazı bölgeler eşleşirse, o zaman iki rasgele insanın aynı genetik markerleri paylaşabileceği ihtimalleri hesaplamak için istatistiksel test yapılır.

Bu noktada, problem şimdi bir olasılık unsuru içerir. İki rasgele insanın ortak olarak aynı markırlara sahip olma ihtimali nedir? Ne yazık ki, iki ilgisiz insanın tam olarak aynı belirteçlere sahip olması muhtemeldir – sadece bir şansın ortaya çıkması nedeniyle. Ancak, bu tür bir şans oluşumu son derece nadirdir. Bir madeni parayı çevirme ve üst üste bin kere kafa olmak için ortaya çıkma ihtimaline benzer – gerçekleşmesi pek olası değil, ama OLABİLİR.

Babalık testi bir olasılık unsuru içerdiğinden, bir çocuğun genetik babası olduğu konusunda% 100 emin olmak mümkün değildir.  Tıpkı birisinin arka arkaya bin kere dönmeyeceğini söylemek mümkün değil. İlişkili olmayan bireylerin çok benzer işaretçileri paylaşmaları mümkündür (yine bu son derece olası değildir, ancak mümkün).

Buna göre, babalık kanıtlamak için çubuk% 100 olarak ayarlanmamıştır, çünkü bu kesinlik derecesine ulaşmak mümkün değildir. İlişkili olmayan bir bireyin aynı genetik belirteçleri paylaşabilme olasılığını asla tamamen göz ardı edemezsiniz. Bu nedenle, babalık için standart asla% 100 değildir, ancak yüksek bir kesinlik derecesi elde etmek için mümkün olduğunca yüksek (genellikle en az% 99) ayarlanır.

Peki, bu seni nereye bırakıyor? Belli ki, bir dereceye kadar ilintili olmak için yeteri kadar paylaşılmış bazı genetik belirteçler vardır, ama belki de babalık kanıtlamak için yeterli değildir. Ve dahil olan koşullar göz önüne alındığında, diğer potansiyel babaları herhangi bir sonuca varmadan önce test etmek akıllıca olabilir.

Ve babalık testi konusunda uzman bir avukatla konuşmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu noktada, çözmeye çalıştığınız sorunun, daha fazla testle cevaplanması muhtemel değildir, fakat daha çok yasal bir konu: Bir babalık testinin sonuçlarının ikamet ettiğiniz ülkede nasıl yorumlandığı nasıl?

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir