WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Whatsapp Destek!

Eski günlerde, babalık testi meselesi yaygın değildi, çünkü evli kadınlar evlilik dışı ilişkilerde bulunmadılar, aynı şekilde evli insanlar yaptılar. Kısacası, bazı gelenekler ve inançlar, evli kadınların evlilik evlerinin dışında hamile kalmaları ve çocukları, herhangi bir niteliği olmayan kocaları için taşımaları anlamına gelmektedir. Bu özellikle, adamın bir çocuğu baba edemediği keşfedildiğinde. Bir erkek çocuğu güçlü ve yetenekli olsa bile, modern toplumlar biyolojik olmayan babalar tarafından yetiştirilen çocukların hikayeleri ile doludur, bu nedenle, çocukların gerçek biyolojik babasını tespit etmek için babalık testi yürütme fikri önemli hale gelir. evlilikte sorun. Psikolojik travma, kocalar, babalık testi ile hayal edildiğinde daha iyi hayal edilir. Çocuklarının biyolojik babaları olmadığını keşfederler. Bu çirkin gelişme, toplum üzerindeki olumsuz sonuçlarıyla birlikte pek çok evliliği ve evi mahvetti.

Jinekolog ve tıp direktörü Optimal Specialist Hastaneler Limited The Guardian’a konuşan Dr. Chukwunenye Ugochukwu, Nijerya’da DNA çalışmaları ve babalık testleri sunan bir dizi tıp merkezinin olduğunu söyledi.

“Onlar 10’un üzerinde ve liste büyüyor. Eğitimli Nijeryalılar on yıllardır DNA’nın babalık testlerini tanımış olsalar da, bence Abiola’nın iradesinin yayınlanmasından sonra bilgi daha yaygın ve daha kabul edilebilir hale geldi. Gerçekten de, DNA babalık testlerinin önemini desteklemeye eğilimli birçok anlatı vardır. Doğru yapıldığında testler çok hassastır.

“Testlerin maliyeti, tesisin bulunduğu yere, tarafların konumuna ve katılan çocukların sayısına göre değişir. Menzil, katılan çocuk sayısına bağlı olarak N50,000 ila N100,000 veya daha fazladır. Ekstra çocuk başına bazı ücretler N50,000. Tarihsel olarak, DNA çalışmalarının ortaya çıkmasından önce fiziksel, tutumsal ve hematolojik yöntemler kullanılmıştır.

“Fiziksel yöntemler aile doğum izlerini, ten rengini, gözlerin rengini vb. Içerir. Tutum yöntemleri arasında davranış kalıpları, konuşma, hareket, yiyecek tercihleri, vb. Bulunur. Hayatta kalan aile büyükleri, bu yönteme daha fazla güvenme eğilimindedir. Ancak, tıp bilimleri, DNA çalışmalarının ortaya çıkmasından önce, kan grubunun ve hemoglobin genotipinin belirlenmesine dayanıyordu. Bu yöntemlerin dışında, bazıları dini inançlarına ve uygulamalarına güvenmektedir. Çocuğun babasının kim olduğunu söyleyen gördükleriyle görüşürler ”dedi.

‘Sadakatsiz Olmak İçin, Çocuklarımız İçin Eşimden Boşanmadım’ Sake ‘
Tina Todo’dan, Calabar’dan 
Bazı Nijeryalılar, pek çok evi tahrip ettiğini ve çocukları terk ettiğini söyleyerek, çocuklarının babalıklarını tespit etmek için DNA testinin kullanılmasını şiddetle tavsiye ettiler travmatize.

Bir kadının kocasına sadakatsiz davrandığını anlamak için canını sıktığını, ancak katılan çocuklar yüzünden DNA’nın bir seçenek olmaması gerektiğini söylediler. 
Bir baba Victor Odu şöyle dedi: “Bunu şiddetle tavsiye ediyorum çünkü babalık testi yoluyla çocuklarının gerçek babası olmadığını anlayan herhangi bir adam, daha sonra evliliğini koruyamayacaktır.

“Bir erkek olarak acı verici olduğunu söyleyeceğim, ama yine de DNA testini kesinlikle yüreklendiriyorum. Çocuk sağlığıyla ilgili sorunlar ortaya çıkmadığı sürece, hiçbir aile için tavsiye etmem. Doktorlar, aileleri yok edebilecekleri için bu tür bilgileri kamuya açıklamayarak ailelere yardımcı olabilirler.

“Gereksiz olduğunu düşünüyorum. Eğer bir kadın sadakatsiz ise ve kocanın bilmesi durumunda, boşanma, bebeklerin böyle bir evliliğe gelmesinden önce gelmek zorundadır, çünkü hemen gerçekleşirse, çocuk veya çocuk acı çekecektir. Çocuk sahibi olduğun ve bu çocuğun senin baban olduğunu bildiği çocuk, DNA testi yüzünden onun biyolojik babası olmadığını anlayacaktı. Kadınları ve erkekleri evlilik yeminlerine göre yaşamaya teşvik ederim.

“Eğer eşinizin sadakatsiz olduğundan şüpheleniyorsanız, neden üçüncü bir parti olmadan bunun nedenini anlamaya çalışmanız gerekir.” 
O, çocuklarının babası olmadığını öğrenirse ne yaparsa yapsın, “ Çocukların benim olmadığına karar verdim, eşimin bunu keşfettiğimi bilmesini sağlayacağım, ama aynı zamanda hayal kırıklığımı ifade ederek ailemi de sağlam tutacağım. Eğer izin vermezse, kendi evliliğini bitirmeye karar vermezse, hikayenin dışına çıkmayacağım. Ama eşimden bu nedenle çocuklar için boşanmayacağım.

“Hepimiz hata yaparız, eğer hatalar için Tanrı tarafından affedilebilirsem, neden onu da affedemiyorum ve devam etmeliyim.”

Aynı zamanda bir öğretmen olan bir evlilik danışmanı olan Sayın Fabian Odu, evliliğe olan güven eksikliğinin DNA testinin çocukların babalıklarını tespit etmek için talep edilmesinin başlıca nedenlerinden biri olduğunu söyledi.

“Bir erkeğin çocuklarında DNA testi talep etmesine neden olan güven eksikliği, ama DNA’nın bir seçenek olmaması gerektiğini tavsiye edebilirim. Sonuçta, insanlar biyolojik olarak çocuk sahibi olamayacaklarını bilip bilmedikleri çocukları kabul ederler. Erkek ve kadın hayatta bir araya geldiler ve kendilerini karı koca olarak bir araya getirdiler, çocuklarının baba ebeveyni kim olduğunu bulmayı unutmalılar.

“Örneğin, çocuğumun DNA’sını aramaya başlamak için, bu, çocuklarımın babası olduğuma inanmıyorum. Yani kadın karışık bir hayat yaşıyor ve adam sadakat şüphesi varsa. Kocaların, başka bir erkekle aldatma eşlerinden şüphe ettikleri ve hatta çocuklarının babası olmaktan kuşku duydukları vakalarım var.

“Eğer bir bayanla evlenmeyi aklımdan çıkarsaydım ve çizgi boyunca bir bebek varsa, o çocuğu benimki olarak kabul edeceğim ve oradan başlayabiliriz. Adamın şüphesi varsa, insanların çocukları evlat edinmesinden öğrenebilir. ”

Bir anne ve bir eş, Bayan Uslar Ikpali, baba olmayan çocuk sahibi olma fikrini kınadı. 
Bunları desperodoes olarak nitelendirerek şöyle dedi: “Ben gururlu bir kadınım; Ben gururlu bir anne ve gururlu bir kız kardeşim. Evliliğin dışında çocuk sahibi olma meselesi bunun dışındadır, fakat kendimizi bulduğumuz toplumda, evli olmayan fakat çaresizlikten çıkmış kadınlar var, çocuk sahibi olmak için yola çıkılır.

“Ayrıca bu şehirde, farklı erkekler için bir, iki, üç çocuğa sahip olan ve sonunda bu çocuklara baba olmak ve anne olmak için tuttukları kadınları gördüm. Bunun olduğu yerde Calabar’da bir aile biliyorum. İki çocuğu var ve çocuklar yetişkin olduklarında, annesine kim olduklarını sormadılar ve kadın bekleyemedi çünkü o, beklemediğinden beri o soruyla terime gelemiyordu. Ve ikisi de farklı isimlere sahipti. ”

“Benim için en iyisi değil. Başka bir sendrom da, çocuk sahibi olmayan kadınların, hamileliğin nereden geldiğini bilmedikleri, ancak paraya sahip oldukları ve dünyayı onları anneler olarak görmelerini istedikleri için çocuk almaya gidiyorlar. dedim.

‘Yalnızlık, Tecavüz,
İğrençlik İstenmeyen Çocuklara Yol Açabilir  Olayemi Ajibulu 
Ayrıca, 32 yıldır evli olan Jolasanmi Meryem, evli kadınların, çocuklarına herşeyi vermek istedikleri için kocalarına şüpheli bir babalık doğurduğunu söyledi. anlamına geliyor.

“Bazı kocalar infertil olduklarını bilmiyorlar, ama eşler biliyorlar ve zayıflığını korumak için dışarıda hamile kalıyorlar ve sığınmak için yeterli olmadığını düşünüyorlar.”

Jolasanmi, bazı kadınların eylemde şımartıldığından dolayı şımartıldığını açıkladı.

“Eğer bir erkek bir kadını tatmin edemezse ve o kadar çok erkekle yatmaya devam ederse, o çocuğun babasını bilmez. Ahmed Şaka’ya göre tecavüz, mağdurun çocuğundan kimin sorumlu olduğunu bilmeyeceği bir durum oluşturabilir.

“Eğer evli bir kadın, macera başına, tecavüz kurbanı olduysa, insanlara anlatmak ya da hastaneye gitmek için hastaneye gitmekten çok utanmış olabilir, o zaman hamileliğin kocaya ait olduğunu iddia eder.”

Bir anne, Akadiri Floransa, eş grubun kadınların eşleri üzerindeki etkilerinin ve tembelliğinin kadınların kocaları için bu tür çocukları doğurmasına neden olduğu görüşündedir. “Böyle hareket eden arkadaşları olan bazı kadınlar, özellikle kendileri için para kazanmak için çok tembel olduklarında kolayca etkilenirler. Zengin adamlarla zinaya girerek para kazanıyor ve onlardan çocuk sahibi oluyorlar. ”

Bayan Bolade Ologunode, yalnızlığın ve yüksek cinsel dürtünün kadınların kocalarına şüpheli bir babalık doğurmasını sağladığını açıkladı.

“Bazı çiftler, çalışmalarından dolayı her birinden çok uzakta yaşıyorlar. Bu, eşin evli bir kadın olarak yalnızlığı beraberinde getirir. Kocası üzerinde kolayca hile yapabilir ve işlerine hamile kalırsa, ona bir bebek gönderebilir.

“Kocaların, cinsel dürtüleri yüksek olan eşleri tatmin etmeleri çok nadirdir, bu yüzden eşler çoğu zaman bu gibi bir soruna yol açabilecek hile ile sonuçlanır.”

“Kadınlar Evlilikte Erkeklerden Daha Sadakatsizleşiyor”
Maria Diamond 
Bazı kadınlar, bazı evli kadınların neden diğer erkeklerle çocuk sahibi olduklarına ve kocalarını bilinçli olarak neden sorumlu tuttuklarına dair açıklama yaptı.

Beş yaşındaki annesi Teni Aderibigbe, kadınların kocalarına başka bir erkeğin çocuklarını / çocuklarını yapmalarına ve herhangi birinin gördüklerine bakmaksızın katkıda bulunabilecek pek çok etik etken olduğunu söylüyor. Bu çocukları yetiştirmek için çok fazla sevgi ve kaynak koymak zorunda kaldı.

“Bazı kadınlar, cinsel arzularını tatmin etmek için hiç bulunmayan bir erkekle evli olmanın şemsiyesi altında sakindir ve saklanırlar. Böylece, dışarı çıkıyorlar, diğer erkeklerle cinsel ilişkiye giriyor ve içeri giriyorlar. Bilmeden eşleriyle tanışmazlar ve doğal olarak hamileliğin sorumluluğunu üstlenirler.

“Muhtemelen endişe verici olan bu“ evli ”evli kadınların bir kısmının, sahip oldukları çok sayıda seks partneri nedeniyle gebeliklerinden sorumlu olan kişiyi bile bilmedikleri gerçeğidir.

Aderibigbe, bazı durumlarda kadının hamile kaldığını bileceğini, ancak toplumsal damgalamadan dolayı bu konuda sessiz olduğunu ve kocasının sorumluluk alacağını ekledi.

“Endişelendiğim kadarıyla, bütün bunlar, toplumumuzda günün düzeni haline gelen ahlaksızlığa ve aldatmaya kadar daraltılıyor. Daha fazla kadın artık erkekleri yanlış yönlendirmiş sadakatsiz bir işe giriyor.

“İnsanlar artık evliliğin kutsallığı içinde onları yönlendirecek ve onları koruyacak doğru nedenlerle evlenmiyorlar.

“Dahası, bence toplumumuz çelişkili ve çiftler artık evlilik kutsallığına değer vermiyor. Ama açıkçası, kadınlar üzerindeki etkisi daha fazla zarar veriyor ”dedi.

Yirmi geç yirmili yaşlarında bir kadın olan Oke Okpalefe, finansal istikrarsızlığın bazen bazı kadınların neden diğer evlilikten para kazanması için fazladan evlilik meseleleri yapmasına neden olacağına, nihayetinde hamileliğe neden olduğunu ve Nijerya toplumunun ve kültür boşanmayı bastırır, kocanın bilmeden kendisine karşı sorumluluk almasını sağlar.

“Bence bir kadına“ sağlıksız ”ya da başarısız bir evliliğe devam etmesini zorunlu kılan kültürel kurallarımızı ve toplumsal normlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor.

“Evliliğin bir ölüm kalım meselesi olmaması gerekiyor. Bu bir “sendika” dır ve eğer partiden biri diğeri için iyi hissetmiyorsa, onların ayrı yollarına gitmelerine izin verilmeli ve damgalanmadan devam etmelidir ”dedi.

Bayan Tina Okwuchukwu, “Bazı kadınlar, doyumsuz cinsel dürtülerle nymphomania’dır, bu tür kadınların bir hastalığı vardır ve hiç evlenmemeleri gerekir, çünkü hiçbir insan onları tatmin edemez.

“Ancak, belirli bir yaşa ulaşıp evlenmediğiniz bir toplumda yaşadığımız için, sadece toplumunuz değil aileniz, aileniz ve arkadaşlarınızla da size karşı bir savaş başlatılır.

“Bu kadınların bir kısmı, meseleleri çözüldüğünde beklemeden evlenmeyi bekleyen meselelerden bazılarında, saklanmak için koştular. Bu yüzden, yavrularının rastgele babalıklarına yol açan sadakatsizlik eylemlerine yol açıyor” dedi.

Görünüşe göre, erkekler için, DNA babalık meselesi, üç çocuğunun babası olmadığına karar verirse, üçün babası olan Tajudeen Sadık gibi, herhangi bir aileyi kendi eksiklikleriyle boğuşturan zor, yaşamsal ve zararlı bir sorundur. karısını tam anlamıyla öldürürdü ve sonuç ne olursa olsun ona kader ihsan ederdi.

“Bunun iki yolu yok, hiçbir gerekçe yok, kaçmayı başaramazsa hayatı ondan kurtaracağım.

“Ailem için çok fazla girdi ve çaba sarf ettiğimi düşündüğüm yaşamı, hatta 16 yıllık evlilikten sonra bile mirasın hiçbir zaman gerçekten benim olmadığını fark ettim mi? Ben bu dünyada değil, hayatta kalamayacağım.

“Yine nereden başlayacağım? Yüzümü nereye koyacağım? Tekrar nasıl nefes alırdım? Bana sadece makul bir çözüm var, ya intihar ya da cinayet işledim ”dedi.

İki yaşındaki bir baba ve 5 yıl evli olan Kachi Anadi, bir DNA testinin çocuklarının biyolojik babası olmadığını kanıtlaması gerektiğinde, eylemlerinin ne olacağından emin değil. ilahi bir müdahale.

“Ancak, eğer bu gerçekleşirse, umarım beni başımın belaya sokmayacağı cesaretli cesurlukla halledebilirim.

“Sakinleşmek, kadını boşamak, uzaklaşmak ve ilerlemek güzel olurdu, ama bu tür bir durum doğal olarak öfkenin“ ruhunu ”doğal olarak çekecek ve bu da genellikle yaralılarla sonuçlanacak” dedi.

Otuz beş yıldan beri evli olan beş yaşındaki bir baba olan Adekunle Arowolo, bir çocuğun babalıklarının, DNA testi kadar basit bir faktörle, babaya biyolojik sıvıdan daha fazla olduğu için, şişman olmadığını ortaya koymaktadır.

“Yurtdışında yetişen dört genç kardeşiyle birlikte otuz dört yaşında bir oğlu yetiştirdim. Bir DNA testi bugün negatif çıkarsa, incinirim, ama en önemlisi, babalık çocuğun kimsenin bir çocuk oluşturduğu değil, aslında çocuğu yetiştirdiği hakkında olduğunu bilecek kadar yaşlıyım ”dedi.

‘Kadınların
Alçakgönüllülüklerini Korumak İçin Çocuklarının Babalıklarına İlişkin Yalanlar , Evlilikleri Kurtarmak  Ijeoma Thomas-Odia 
Bir psikolog Dr. Raphael James’e göre, “bir erkek yalnızca bir çocuğun davranışının kendisi tarafından değil, bir çocuğun kendisi olduğunu tespit edebilir. Çocuğun annesi ve çocuktan değil, çünkü masum çocuğun, belirli bir babaya onu yalnız bırakacak herhangi bir davranışsal ortağı olmayabilir. Hatta, eğer kişi şüpheliyse, karısıyla ya da çocuğun annesiyle olan ilişkisine dayanarak, bir çocuğun büyük olasılıkla yakın çevredeki insanların davranışlarını sergileyeceği için ikna edilemeyebilir.

“Çocuklar, çocuğun kendisi gibi çoğu şeyi yaptığı için onun, onun yaptıklarından daha fazlasını gördüklerinden dolayı, çocuğun kendisi olduğuna inanacaktır.”

Bir erkeğin çocuğunu başka bir çocuğa koymasından sorumlu olan Dr. James birkaç tane olduğunu söyledi.

“Bayan A’ya evlenme zamanından hamile olabilir, bu arada Bay B ile çıktığı ve zaten hamile olduğu için, evlenme fırsatını kaçırmamak için hamileliği açıklamak istemeyebilir. Başka bir gelişmede, hanım evlilik evinin dışında seks yapmış olabilir ve içeri girer ancak çocuğu kocasına yerleştirerek evliliğini kurtarmak zorunda kalmıştır. Ayrıca bir sevgiden ötürü, hayatında hafızasını korumak isteyebileceği, eski çocuğa hamile kalacağı ve çocuğu evdeki adama koyabildiği durumlar da var.

“Verdiğim tüm vakalar, evdeki adamın tüm durumun farkında olmadığı bir durumda. Bir erkeğin iyi görünmesi ve bir ünlüye sahip olması gerektiğine inanan kadınlar vardır, erkekle bir bebeğe sahip olmaya karar verebilir ve çocuğun süper bir yıldız olarak büyüyeceğine dair inancı ve inancı vardır. Sonuçta, çöp, çöp dışarı olduğu varsayılmaktadır. Kadın ayrıca kocanın iktidarsız olduğunu ve utanmak istemeyeceğini de fark edebilir, bu yüzden evliliğini ve evini korumak için gizlice dışarı çıkıp bir bebek alır ve bebeği eve getirir. Zorla cinsel ilişkiye girme, kadının tecavüz edilmekten korktuğu kadının evine gitmesine ve bebeğin evine gitmesine karar verebilir.

Evlilik dışı bir evlilik, aşırılık, tecavüz, evlenme dışı eğlencenin ve evlilik dışı ilişkilerin sevgisinin bu durumdan sorumlu olduğunu belirtti. Bir çocuğun çocuğunun gerçek babasını öğrendiğinde nasıl tepki vermesi gerektiğine dair Dr. James, herhangi bir erkeği meydan okuyacağını, ancak psikolojik bakış açısıyla, olumlu ya da olumsuz olsun, heyecan verici öldürmeleri söyleyeceğini söyledi.

“Çoğu erkek yaşlılığa kadar bunu bilmeyebilir ve bu noktada en iyisi çocuğun yapabileceği sevgiyi korumaktır, tam olarak bilerek çocuğun hatası değildir. Daha önce çocuk babayı aradıysa, çocuktan bir baba kalmalı, karından boşanma davası açsa bile, bu şekilde dünyadan çökmeden uzun yaşayacak. Ağrılı, aslında daha acı verici olur ve eğer adam çocuğu ve anneyi reddederse aniden ölüme yol açabilir, hayatın her anı yaşamaya başlayabilir, hayatın anılarını aklına bile gelebilecek başka bir çeşitten daha hızlı öldürebilir. iyi niyetli olmayan bir zihniyet olmadan, çoğunlukla erkeğin iktidarsız olduğuna emin olması halinde mutluluk verecektir. Ama o zaman, eğer o iktidarsız ise, o zaman haberleri onun üzerine geri dönebileceğinden dolayı bir şeyler yapmaya gerek yoktur. ”

Çocuğun suçu olmamasından dolayı, bu tür çocuklara biyolojik olarak sahip oldukları gibi davranmaları veya evlat edinilen çocuklara da aynı şekilde anne ve baba sevgisi ve ilgisi verildiği için benimsenmiş olduklarını varsaymak önemlidir.

Gbenga Bada’ya göre, “Kulağa çılgınca gelince, sanırım zihinsel yeniden başlamanın derin bir halini alacağım – eğer böyle bir kelime varsa – bundan sonra olaya cesaret edeceğim ve kibarca çocuklara geri dönmelerini istiyorum. biyolojik baba. Eylemin sebebini sormaktan sıkılmayacağım ama büyük olasılıkla şehir dışına çıkacak, başka bir ülkeye veya ülkeye taşınacak ve yeniden başlayacak. Benim türden bir insanımı bilerek, başka bir kadına evliliği düşünmek için bir şans vermek için birkaç yıl alacağına eminim çünkü tekrar evlenirsem şüpheliyim. ”

Bayan Opeoluwa Okulaja, bir kadının çocuğunun babalığı hakkında inkar edeceği ya da yalanlayabileceği bir dizi sebep verdi. Aldatmacasını örtbas etmek olabilir. Ona getireceği utanç, ailesi ve hatta bir piç olarak görülebilen çocuk. Bizim kültürümüzde, evlenmemiş bir çocuk doğmadığı zaman, kim suçlanır – kadın, kusurlu olmadığını bildiğinde ve adam testlere gitmeyi reddettiğinde, basınç tutturur ve başka bir adamdan hamile kalır. Şimdi kocasının çocuğunu alacaktı.

Ndubuisi Okeafor şöyle dedi: “Çocuklarımın benim olmadığını öğrenirsem, çok acı çekerim, ama kimseyi öldürmeyeceğim. Hayatın bana başka bir ders vermiş olması. Julius Adih, sorunun kendisinden mi yoksa başka bir şeyden mi geldiğini anlamak için maddenin kökenine ulaşacağını söyledi.

Francis Denedo, “Çocuğu almaya devam edeceğim, karım suçu taşıyabiliyor, ancak çocuk tuhaf davranmak için büyürse çocuğun sevgisi azalabilir. Her ailenin DNA’larında bir benzerlik izi vardır – diğerleri arasında rascallık, suçluluk ve delilik. Çocuklar belirli türden davranışlar sergilediğinde, babanın kalbi her zaman kırılacak ve çocuğun büyümesinden önce yapılan eylemi hatırlayacaktı. Ayrıca annesi, karısı üzerinde ovalanacak. Affetmek bir şeydir, ama unutmak başka bir konudur. ”

“Gerginliği Yapmak İçin Huzurlu Konuşmaların Etkisi”
Henry Ekemezie 
Cinsel sağlık konusundaki son trendler, özellikle Nijerya’da, korunmasız cinsel ilişki ve çoklu ortakların, hâlâ plansız olan büyük oranlardaki kavramlarla karşılaştırmalı olarak yaygın olarak gerçekleştiğini ortaya koydu.

Ancak, babalık testi sonuçları, büyük ölçüde ilişkileri, evleri ve evlilikleri bozmaktadır. Bu suçun ‘babası veya çocuğu’ mağdurları, depresyon ve zihinsel sağlık sorunları riski altında durmaktadır.

Konuşan Azuka Chukwuwike şöyle dedi: “Böyle sorunlara iyi çözümler var gibi görünmüyor. Bir yandan, çocuğunun babası hakkında yalan söyleyen bir anne, son derece kınanabilir ve insanlar, inanılmaz derecede geniş bir sebepten ötürü bazen kötü davrandılar. Bu yüzden benim için asıl mesele, yasaların yaratılması, değiştirilmesi ve yürürlükten kaldırılmasıdır, böylece bu korkunç durumları olabildiğince eşit bir şekilde önleyebilir veya çözebiliriz.

Benedict Chika şöyle dedi: “Bunu halletmenin en iyi yolu, kadınla durumla nasıl başa çıkılacağı konusunda barışçıl bir konuşma yapmak ve aynı zamanda çocuğun refahıyla ilgili bir sonuç çıkarmak için sorumlu adamı tanımaktır. Çocuk bu konudaki en büyük kurban.

Adebayo Ayeni’ye göre, “Her şeyden önce karımı paketleme yapacağım, bununla eşim ve ben arasında asla bir şey olmayacak olmasına rağmen, teknik olarak, çocuğun gerçek babasının konu hakkında konuşmaya davet edilmesi gerekiyor, ama ben Ayrıca çocukla babal bir ilişkiye devam etmeyi çok isterim.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir