WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Whatsapp Destek!

DNA Babalık testi, bir çocuk için biyolojik bir ilişkiyi kanıtlamak veya çürütmek için kullanılan önemli bir araçtır. Test, her birey için bir DNA profili kullanır ve bir genetik eşleşme olup olmadığını belirlemek için verileri karşılaştırır. Çocuk ve potansiyel baba genetik olarak eşleşirse, o zaman biyolojik babadır. Eğer veriler uyuşmazsa, o zaman biyolojik baba olarak dışlanır.

Biyolojik ilişkinin belirlenmesi, çocuk desteği ve bir doğum kaydının uygun bir şekilde belgelendirilmesi gibi geleneksel konularda yardımcı olabilir, ancak aşağıdakileri de içerebilir:

  • Bir baba ve çocuk arasındaki bağı güçlendirir
  • Sosyal Güvenlik, Emektar ve Miras Yardımları gibi faydalar sağlar.
  • Sağlık bilgisi sağlar ve bir çocuğun sağlık kaydını yönetmede yardımcı olur.

 

Sık Sorulan Sorular

Soru: DNA Babalık testi nasıl yapılır?

Yanıt:  Bir DNA Paternite testi, iki kişi arasındaki genetik ilişkiyi doğrulamak için herkese uygulanabilir. Birçok DNA Paternity test şirketi hem Hukuki hem de Hukuki olmayan testleri sunar.

Soru:  Bir DNA Babalık testi ne kadar sürer?

Cevap:  Çoğu laboratuvar genellikle, numunelerinizin alındığı tarihten itibaren 2 ila 3 gün içinde sonuçları işleyebilir. Bir doğum sertifikasına bir isim eklemek gibi, sonuçların daha acil bir şekilde yapılması gerekiyorsa, hızlı bir geri dönüş süresi sağlamak için hızlandırılmış yöntemler de vardır .

Soru: Farklı türde DNA Paternite Testleri var mı?

Cevap: Yasal ve Hukuki Olmayan Babalık testleri var. Yasal test sonuçları, çocuk desteği gibi mahkemelerde kullanılabilir. Yasal Olmayan Paternity testi, örneklerinizi evinizin mahremiyetinde toplamaktan ibarettir. Hukuki Olmayan Babalık testleri yasal olarak savunmasız değildir çünkü bir laboratuvarda veya hastanede toplanmamıştır ve koleksiyonun desteklenmesi için doğru belgeleri içermemektedir.

Soru:  Bir DNA Paternity test şirketi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yanıt:  DNA testi, doğrulama yöntem ve ekipmanı gerektirir. Bir DNA Paternity test şirketi, bu doğrulama yöntemlerini denetleyen bir kuruluş tarafından akredite edilmelidir. Mahkemelerin çoğu ve devlet kurumları AABB akredite laboratuvarları tarafından yapılacak DNA testleri gerektirir .

Soru: Babalık testi ne kadar?

Cevap:  Bir DNA Paternity testinin maliyeti değişebilir. Yasal bir DNA Paternity testi genellikle 300 ila 500 $ arasındadır ve bu genellikle testle ilişkili toplama maliyetlerini içerir. Hukuki Olmayan Babalık testleri, hızlandırılmış test ve nakliye gibi ek hizmetlere bağlı olarak perakende kiti (test dahil değildir) için yaklaşık 30 $ ‘dan başlayarak 30 $’ a kadar başlar.

Soru: Mağazada bir DNA Paternity test kiti satın alabilir misiniz?

Yanıt: Non-Legal DNA Paternity test kitleri  çoğu eczanede bulunabilir. Perakende satış fiyatı, laboratuvar ücretlerini içermez, ancak mevcut en düşük maliyetli DNA patent testlerinden biridir.

Soru:  Örnek toplama yöntemleri nelerdir?

Cevap:  Bir örnek elde etmek için kullanılan yöntem genellikle bukkal swab koleksiyonu olarak adlandırılır. Poli veya Dacron swab kullanarak kontrol hücrelerinin çıkarılması, bu ağrısız tipte koleksiyonu gerçekleştirir. DNA içeren bu hücreler, bireyin genetik profilini belirlemek için kullanılır. Genetik profili belirlemek için bir kan örneği de kullanılabilir. Bu yöntem, bir bebek doğmadan önce non-invaziv prenatal babalık testleri için kullanılır.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir